דלג לתוכן העמוד
עמית בוסידן

לידה

20/05/1980
ה' בסיוון תש"ם
תל אביב

פטירה

09/04/2002

עיסוק

חייל

תאריך הנצחה

25/04/2022
 

קורות חייו

עמית בוסידן בנם הבכור של גאולה ויצחק, אח ליעל וירון, נולד ביום ה' בסיוון, ערב חג השבועות תש"ם (20.5.1980) בתל-אביב. עמית חי וגדל על אהבת הארץ והעם, על ערכי המוסר והחינוך לנתינה, הקרבה ואהבת הזולת.
בצעירותו, למד עמית לנגן בגיטרה וכתב עשרות שירים שביטאו את המצב בארץ באותם שנים מצב של פיגועי טרור כמעט יום יומיים. עמית כאב ודאב בכל ליבו את כאב משפחות ההרוגים והפצועים. שיריו היו שירים אקטואליים לתקופה קשה זו. חלק משיריו הולחנו ומושמעים בימי זיכרון ברדיו. לאחר נפילתו של עמית נמצאה מחברה ובה 30 שירים שכתב עמית בנעוריו. עם סיום לימודיו בתיכון, התגייס לצה״ל ב-22.7.1998 לחטיבת גבעתי, גדוד שקד וכחייל חדור מוטיבציה יצא לקורס מכי״ם מיד לאחר סיום מסלול לוחם. את שירותו הסדיר עשה בין קו בעזה לקו בלבנון בתקופה של פנוי רצועת הביטחון בלבנון.

עמית השתחרר ביולי 2001 ונקרא למילואים ראשונים בצו 8 לאחר הפיגוע הקשה במלון ״פארק״ בנתניה בה נהרגו עשרות אזרחים חפים מפשע ביושבם לקיים את סדר הפסח. היחידה של עמית קיבלה משימה לטהר את קיני המחבלים במחנה הפליטים בג׳נין, עיר שהייתה מרכז טרור ומקום מוצאם של מחבלים מתאבדים. אחרי ימים קשים של לחימה מבית לבית, תוך שמירה על חייהם של חפים מפשע ודאגה לאזרחים לא מעורבים, יצא כח בפיקודו של המ״פ לטהר בית במחנה, הכח נתקל באש תופת וספג נפגעים רבים. עמית שהיה מפקד חוליה, יצא עם המ״מ והחוליה שלו אל אזור ההתקלות לסייע באש ולחלץ פצועים מתוך האש. תוך כדי לחימה תחת אש תופת, נכנס עמית לחלץ פצוע כשחבריו מחפים עליו, הוא הגיע אל הפצוע התכופף אליו ואז נורה ע״י צלף ונהרג. עמית היה לוחם, מנהיג ומפקד מצטיין, הוא נפל ב- 9.4.2002 בקרב מול מחבלים בג'נין במבצע "חומת מגן" תוך חילוץ חבריו הפצועים מהתופת.  בקרב זה נפלו 13 לוחמים. עמית והלוחמים קיבלו צל"ש על גבורתם בקרב זה.

לאחר נפילתו נמצאה מחברת השירים של עמית, ובה 30 שירים שכתב והלחין.
השיר האחרון שכתב 30 יום לפני נפילתו, "חתיכת גן עדן":

"לו היתה לי חתיכת גן עדן,
חלקה של אדמה וחול
בשביל עליה להגן,
הייתי עושה את הכל"

(הטקסט מאתר יזכור והמשפחה)