דלג לתוכן העמוד
אבנר כהן

לידה

1965

פטירה

1984

עיסוק

חייל

תאריך הנצחה

2022
 

קורות חייו

טוראי אבנר כהן, בן מזל ויעקב, נולד ביום ב' מנחם אב תשכ"ה (31.7.1965) בהרצליה. אבנר למד בבית-הספר היסודי על-שם הרצל, וסיים את המגמה הריאלית-כימית בבית-הספר התיכון - שניהם בהרצליה.
מגיל צעיר, הוא החל ללמוד נגינה על גיטרה. אבנר נהג לשיר ולנגן שעות רבות. בנוסף לכך, הוא הרבה להאזין למוסיקת פופ, ובפרט אהב את שירי להקת פינק פלויד. אבנר היה אהוד על חבריו, בשל חוש ההומור שלו ורוח העליצות שהיה משרה סביבו. גם מוריו נהנו מעקיצותיו הלשוניות. את עודף המרץ שהיה בו, הוא השקיע בטיפוח גינת הבית המשותף שבו גר, ואף בנה בגינה מסלעה נאה. אבנר הרבה לטייל ברגל בין פרדסי הסביבה ועל חוף הים. עצמאותו התבטאה בכך, שבכל חופשה מלימודים, הוא נהג לעבוד במלאכות שונות כדי שלא לבקש דמי כיס מהוריו. אבנר שאף להתנדב לצנחנים, וכדי להעלות את כושרו הגופני החל לרוץ ריצות ארוכות ומתישות ואף התאמן במכון לכושר גופני. הוא היה עלם יפה-תואר וגבה-קומה.

אבנר גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1983. כאמור, הוא ביקש להתנדב לחיל-הצנחנים, אלא שהמכסה כבר הייתה מלאה ולכן הוצב בחיל-הרפואה. לאחר הטירונות הוא עבר קורס חובשים קרביים, סיימו בהצלחה והוסמך לחובש קרבי. הוא הוצב ביחידה בצפון הארץ, שירת לשביעות רצון מפקדיו והיה חייל ממושמע, חביב על חבריו ומכריו.

ביום כ"ז בשבט תשמ"ד (31.1.1984), נפל אבנר בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בהרצליה. הוא השאיר הורים, אח ואחות.

במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "למרות תקופת שירותו הקצרה התבלט אבנר ביחידה בחביבותו, ביחסו לחבריו ולמפקדיו וביכולתו המקצועית הטובה".

 

(הטקסט מתוך אתר  "יזכור")

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze