דלג לתוכן העמוד
אלדד גרומן

לידה

17/09/1976
כ"ב באלול תשל"ו
הרצליה

פטירה

26/06/1995
כ"ח בסיוון תשנ"ה
בית העלמין הצבאי בהרצליה

עיסוק

חייל

תאריך הנצחה

07/06/2021
 

קורות חייו

בן לובה ודוד. בן הזקונים להוריו ואחיהן הצעיר של אריאלה ועדי. נולד ביום כ"ב באלול תשל"ו (17.9.1976) בבית החולים "צהלון" שביפו. כיאה לבן הזקונים היה אלדד האהוב והמפונק ביותר בבית. הוא החל ללמוד במחזור כ"ג של בית-הספר היסודי "לב טוב" בהרצליה והמשיך את לימודיו העיוניים בתיכון "ראשונים" בהרצליה, שם נחשב לתלמיד טוב, אשר השקיע בלימודיו והתייחס אליהם ברצינות רבה. את עיקר מרצו הקדיש ללימודי הכלכלה והכימיה והישגיו היו מעל לממוצע. אלדד זכור כנער חברותי ומלא שמחת חיים, שאופיו הנוח והביישני ליווהו בכל דרכו. 

לאלדד היו נטיות ספורטיביות חזקות. מילדותו נמשך לענפי ספורט שונים והצטיין במיוחד בכדורסל. הוא השתייך לאגודת הספורט "הפועל הרצליה" ושיחק בקבוצת הכדורסל שלה עד גיל שש עשרה. בצעירותו שיחק תקופה בקבוצת הכדורגל "מכבי הרצליה" ובהמשך, אימן קבוצת ילדים קטנים בבית-הספר "יוחנני" בעיר. תחום נוסף בו התבלט הוא ריצות שדה (ריצות למרחקים ארוכים). במסגרת זו השתתף בתחרויות איזוריות. אלדד מצא עניין גם בתחומים נוספים להם הקדיש מזמנו: הוא אהב מכוניות יפות ונהג לצלמן ולבקר בתערוכות, לשמוע מוסיקת רוק, עברית ולועזית, ולצורך מימון חלקי מערכת הסטריאו, הקלטות והדיסקים הרבים שהיו ברשותו, הצטרף לחבריו שעבדו בחופשות בסניף ה"בורגר ראנץ'" המקומי. עם הזמן פרשו חבריו, אך אלדד, כדרכו, התמיד בעבודה, הפגין רצינות ומסירות ועד מהרה קודם ומונה כ"אחראי משמרת". בהמשך, סמוך לגיוסו, נבחר כ"עובד מצטיין" ארצי של הרשת.

בתחילת חודש דצמבר 1994 התגייס אלדד לצה"ל. הוא שאף לשרת בחיל השריון עם חבריו הקרובים ונאלץ להילחם על מימוש רצונו בשל בעיות בריאות שפקדו אותו. מאמציו נשאו פרי ולאחר מסלול טירונות בבית-הספר לשריון, החל לעבור הכשרה בבית-הספר למקצועות טנקים. מפקדיו, כמו גם חבריו לשירות, התרשמו מרמת המוטיבציה הגבוהה שהפגין וציינו כי היה חייל למופת. 

אלדד הגיע להישגים מרשימים, אך לא הספיק לסיים את שלב ההכשרה. ביום כ"ח בסיוון תשנ"ה (26.6.1995) נפל בעת שירותו, והוא בן פחות מתשע עשרה שנים. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהרצליה. הותיר הורים ושתי אחיות.

(הטקסט מאתר 'יזכור')

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze