דלג לתוכן העמוד
אלישע שושני

לידה

1940
אלול ת"ש
המדן, פרס

פטירה

08/06/1967
כ"ט באייר תשכ"ז
בית הקברות הצבאי, בארי

עיסוק

חייל

תאריך הנצחה

09/06/2021
 

קורות חייו

בן אליעזר ושמסי. נולד באלול ת"ש (ספטמבר 1940) בעיר המדן שבפרס. בן שנתיים היה כשאמו נפטרה ומאז טיפלה בו אחותו. כעבור שלוש שנים התייתם גם מאביו ולאחר האסון הזה חי בבית סבתו במשך שלוש שנים. לאחר מכן עלה יחד עם אחיו לארץ בשנת 1949 והגיעו לארץ בסוף מלחמת הקוממיות במסגרת "עליית הנוער". 

לאחר תקופה של חודשיים, אשר בה חיו במחנות עולים, נתקבלו למוסד "אונים". משם הועבר אלישע למוסד "תלפיות" ואז בא פירוד בינו לבין אחיו. עד לאותו זמן היה בודד בארץ ולא היה לו קרוב מלבד אחיו; אך בשנים 1951-1950 עלו שתי אחיותיו. עברו כמה שנים ואלישע סיים את לימודיו היסודיים ועבר ללמוד בישיבת "נחלים", שבה שהה כשנתיים. לאחר מכן עבר לגור עם אחותו הבכורה. 

את התקופה שלפני הגיוס לצה"ל ניצל לשם לימוד מקצוע. עסק בחשמלאות בניין ולאחר מכן בצבעות, זה המקצוע אשר בו המשיך עד יומו האחרון. לצה"ל גוייס במאי 1958 ושירת ביחידת נח"ל מונצח. ביחידה זו גילה מרץ, יזומה ודביקות במטרה וכעבור זמן מה הוכרז כחייל מצטיין בגדודו וקיבל מכתב הוקרה מידי נשיא המדינה דאז, יצחק בן-צבי ז"ל. 

לאחר שחרורו משירותו הסדיר פנה אלישע לבניין חייו הפרטיים. במשך חייו האזרחיים היה נכון לעזור לכל אדם ולסייע לו בכל מבלי לצפות לגמול על מעשיו הטובים כי הוא ראה אותם כחובה. את שעותיו הפנויות ניצל בין השאר לשיפוץ דירתו. הוא היה נקרא למילואים מפעם לפעם ובשירות זה עבר קורס קשר יחידתי. 

לפני מלחמת ששת הימים נקרא לדגל וביום הרביעי לקרבות, הוא כ"ט באייר תשכ"ז (8.6.1967), נפל בקרב שנערך במבואות רפיח בנסותו לחלץ ג'יפ אשר עלה על מוקש. 
השאיר אחריו אשה שהיתה בהריון. הובא לקבורה בבית-הקברות הצבאי לשעת חירום בבארי והועבר לאחר מכן למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים זכרו הועלה ב"יסודות", בטאון הסתדרות פועלי הבניין.

(הטקסט מאתר 'יזכור')

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze