דלג לתוכן העמוד
גיא אבידר שחר

לידה

22/05/1977
תל אביב

פטירה

08/11/1997
בית העלמין הצבאי בהרצליה

עיסוק

חייל

תאריך הנצחה

07/11/2019
 

קורות חייו

בן טובי ויעקב. נולד בתל-אביב בחג השבועות, ביום ה' בסיוון תשל"ז (22.5.1977). אח לרונן וליאור. בהיותו בן חמש עברה המשפחה להתגורר בהרצליה. גיא למד בבית-הספר היסודי "שז"ר", בחטיבת-הביניים "יד-גיורא" ובתיכון "הראשונים" שבעיר, שם סיים כיתה י"ב עם בגרות מלאה.

גיא היה ילד יפה, שופע ביטחון עצמי, ובעיקר מלא שמחת חיים. תמיד חייך ותמיד צחק. הוא אהב להתנסות בכל דבר אפשרי - החל בספורט לסוגיו השונים - כדורסל, כדורגל, טניס וג'ודו, דרך רכיבה על סוסים וכלה ביצירה, מחשבים ושחמט. אבל מעל לכול אהב גיא לנגן בפסנתר, ועשה זאת באופן מושלם.

גיא היה ילד רגיש ואכפתי שידע לתת ולהעניק. ידע לחבק, לומר מילה טובה ולעודד כשצריך. אחיו הצעירים אהבו והעריצו אותו מאוד - אך לא רק הם; גיא שימש כעוזר מאמן של נבחרת הילדים "מכבי הרצליה" בכדורגל. במשך שלוש שנים, עד לגיוסו, אימן ילדים בכיתות ב'-ד' בבית-הספר "אלון" וזכה במספר גביעים.

בראשית חודש אוגוסט 1995 התגייס גיא לצה"ל והוצב בחיל התותחנים. הוא סיים טירונות בשבטה בהצטיינות, והיה מיועד לשרת ביחידה סודית מובחרת של החיל. הפרויקט הוקפא לזמן בלתי ידוע וגיא שובץ מחדש בסוללת איכון 215 כתצפיתן לוחם. הוא הוצב בלבנון במוצב "טייבה", ושהה שם שמונה חודשים. במהלך תקופה זו השתתף במבצע "ענבי זעם". לאחר מכן עבר קורס מפקדים והוצב במוצב "כרכום", שם הספיק לשרת כחצי שנה.

גיא תואר על-ידי מפקדיו כחייל מקצועי, בעל רמה אישית גבוהה, שביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר תוך גילוי עצמאות ושאיפה לשלמות בכל משימותיו. גיא בלט במרצו ובשמחת החיים ששפעה ממנו. בשנת חייו האחרונה ידע אהבה גדולה ומיוחדת עם חברתו מירי.

גיא נפל בעת שירותו ביום שבת, ח' בחשוון תשנ"ח (8.11.1997). בן עשרים וחצי בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית-העלמין הצבאי בהרצליה.

לזכרו של גיא הוקם גן ברחוב ערוגות בהרצליה ובו מוצב פסלה של הפסלת ענת הורביץ שצורתו "8".

(התמונה של האנדרטה לקוחה מאתר פיקיווקי)

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze