דלג לתוכן העמוד
גלעד גלאון

לידה

12/07/1976
הרצליה

פטירה

20/01/1995
בית העלמין הצבאי בהרצליה

עיסוק

חייל

תאריך הנצחה

לא ידוע
 

קורות חייו

בן לאה ומרדכי ואח לתמי. נולד ביום י"ד בתמוז תשל"ו (12.7.1976), בבית החולים "מאיר" בכפר סבא. גלעד גדל כל חייו בהרצליה. למד בבית-הספר היסודי "ויצמן", בחטיבת הביניים "שמואל הנגיד" ובבית-הספר התיכון "אורט הרצליה", במגמה לחשמל. לגלעד היה הומור מיוחד וחיוך תמידי וכובש, שאי-אפשר היה לעמוד בפניו. הוא אהב את החיים והיה אהוב מאוד על חבריו.

לאחר מותו סיפרו עליו כי היה בחור שקט, שאישיותו היציבה והמיוחדת הקרינה על כולם. רכילות ובלגן לא היו התחום שלו. כולם אמרו שהוא "גבר אמיתי".

גלעד אהב את הים מילדותו, בגיל צעיר עבר קורס שיט מקצועי, ומאז הרבה לשוט במפרשית המשפחתית, בכל הזדמנות ובכל מזג אוויר. בגיל חמש עשרה הגשים חלום, כשעבר קורס צלילה באילת, ומאז לא החמיץ אף הזדמנות לצלול באתרים השונים. במיוחד אהב לצלול בסיני. כשהיה גלעד בן שש עשרה שכנע את הוריו להתיר לו להוציא רשיון נהיגה באופנוע. הוא רכש אופנוע סוזוקי מכספים שחסך ובכך הגשים עוד חלום. מספר ימים לפני שנהרג הספיק להוציא רשיון נהיגה באופנוע כבד, 500 סמ"ק. בגיל צעיר אימץ גלעד גור כלבים וטיפל בו במסירות רבה, לקח אותו לתחרויות והיה גאה בזכיותיו.

כשהיה בן שבע עשרה הכיר את חברתו מדי, ומאז לא נפרדו, עד יום מותו.

גלעד התגייס לשירות חובה בצה"ל, בשלהי נובמבר ;1994 ביום הגיוס ליוו אותו חבריו ובני משפחתו לבקו"ם. הוא החל טירונות בגבעתי, אך במהלכה החליט לוותר על המסגרת הקרבית ועבר לטירונות כלל-צה"לית, בבסיס הנח"ל בחורון.

גלעד נהרג ביום א' בבוקר, כ"א בשבט תשנ"ה (22.1.1995), בדרכו לבסיס. הוא נפל בעת מילוי תפקידו, בהתפוצצות שני מטעני תופת שנשאו שני מחבלים מתאבדים בצומת בית ליד. יחד עמו נהרגו עשרים ואחד חיילים ואזרח. רק למעלה משנה לאחר מותו התברר לבני משפחתו - על פי עדויות במפגש בצומת בית ליד, שנערך ביוזמת קציני צה"ל בכירים - כי גלעד נהרג בפיצוץ השני, כשפנה לעזור לפצועי הפיצוץ הראשון. וכמו שחבריו ספדו לו: "רחוק מהים, רחוק מהחברים, רחוק מהחיים". בן שמונה עשרה וחצי היה בנופלו. גלעד הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהרצליה. הותיר אחריו הורים ואחות.

(הטקסט מאתר 'יזכור')


תיאור האנדרטה

האנדרטה על מדשאה מגודרת לפני גן ילדים, בבסיסה רחבה עגולה של חלוקי נחל. זהו פסל אבן המעוצב כעמוד רחב וגבוה, מעין דמות יציבה, אך העמוד שבור במרכזו למלוא רוחבו, והשבר הכהה מפריד את העמוד לשני חלקים ומפר לנצח את יציבותו. מימין לפסל אבן נמוכה, בראשה לוח מתכת ועליו פרטי הנופל ונסיבות נפילתו.

(התמונות לקוחות מאתר ויקיפדיה ו-יזכור)

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze