דלג לתוכן העמוד
יהונתן פרץ

לידה

08/06/1981
ו' סיוון תשמ"א
ישראל

פטירה

15/06/2000
י"ג סיוון תש"ס

עיסוק

חייל בחיל התותחנים

תאריך הנצחה

2015
 

בנם הבכור של חיה-לאה (הזל) ודניאל. נולד ביום ו' בסיוון תשמ"א (8.6.1981) בחולון, אח למיכאל.

בהגיעו לכיתה ג' עברה המשפחה להתגורר בהרצליה ויוני החל ללמוד בבית-הספר היסודי 'שז"ר'. הוא התאקלם בכיתה במהירות והתחבב על מורותיו ועל חבריו אשר עד היום זוכרים את מסיבות ימי ההולדת שחגגו על גג הבית.

מכיתה ב' ועד כיתה ו' השתתף יוני בחוגי ציור רבים ולמד בהם מספר טכניקות ציור. במקביל, נמשך מאוד לכדורסל והרבה לשחק. בסוף כיתה ו' עשה הפסקה בציור אך כדורסל המשיך לשחק בכל הזדמנות.

הוא המשיך את לימודיו בחטיבת-הביניים 'יד גיורא' בהרצליה. חגיגת בר-המצווה שלו נערכה במלון 'הילטון' בתל אביב עם משפחה מאנגליה, מהארץ ועם חברים חדשים שהכיר בחטיבה. בחופש הגדול שלפני התיכון נסע עם משפחתו לארצות-הברית, שם בילו חופשה קסומה.

במהלך שנות לימודיו בתיכון 'ראשונים' בהרצליה הפך יוני לבחור גבוה ונאה. הוא גיבש סביבו מספר חברים, אליהם נקשר ועימם המשיך לבלות עד יום לכתו. תעודת הבגרות שלו שיקפה הצלחה רבה בלימודים מוגברים בביולוגיה, כימיה ואנגלית. יוני נחשב ל'אנציקלופדיה מהלכת'. היה לו ידע רב ועצום בתחומים רבים, אותו חלק עם אחרים בשמחה ובענווה.

בתחילת אוגוסט 1999 התגייס יוני לצה"ל. לאחר הטירונות עבר קורס רכזי קישור וגיוס והוצב בחיל-השלישות. כתוצאה ממחלת כליות, שסבל ממנה בילדותו, נקבע כי לא יוכל לשרת כחייל קרבי. הדבר העיב על הרגשתו ולכן גמלה בו ההחלטה כי ייצא לקורס קצינים, במטרה לשרת כקצין שלישות ביחידת שדה. בתום עשרה חודשי שירות עבר בהצלחה את מבדקי הקצונה. שמח וגאה ביקש לגמול ליחידה במחווה מיוחדת והחליט לתרום שמירה בסוף השבוע האחרון שלו ביחידה, לפני יציאתו לקורס הקצינים. אולם לשמירה זו לא זכה להגיע.

ביום י"ג בסיוון תש"ס (15.6.2000) נפל יהונתן בעת שירותו והוא בן תשע-עשרה. יוני התמוטט בעת ששהה באמבטיה בשעת לילה מאוחרת. כלי דם התבקע במוחו והוא לא שב עוד להכרתו. אמבולנס הוביל אותו לחדר המיון של בית-החולים איכילוב בתל אביב. עוד באותו לילה קבעו הרופאים שמצבו קשה מאוד ושלמעשה הוא נושם רק בעזרת המכונות. למחרת עבר סדרת בדיקות שקבעו כי מוחו מת וריאותיו כבר קרסו והוסבר להוריו כי יתר המערכות צפויות לקרוס אחת-אחת. בהתייעצות משפחתית הוחלט להיענות לבקשת הרופאים ולתרום את איבריו. יהונתן הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהרצליה. הותיר אחריו הורים ואח. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל. בשורות הכיתוב האישי במצבתו נחקקו המלים: "נדיבותו, אצילותו וצדיקותו" כאזכור לתרומת איבריו במותו וליחסו לבריאות בחייו.

(מקור - אתר יזכור)

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze