דלג לתוכן העמוד
יואב ביטון

לידה

25/09/1967
כ' באלול תשכ"ז
הרצליה, ישראל

פטירה

16/05/1992
י"ד באייר תשנ"ב

תאריך הנצחה

30/10/2016
 

רב טוראי יואב ביטון בן מרים ויהודה. נולד ביום כ' באלול תשכ"ז (25.9.1967) בהרצליה, בן שמיני למשפחה בת 10 ילדים. הוא היה ילד בהיר, יפה תואר ומוכשר. הוא גדל והתחנך בהרצליה, למד בבית-הספר היסודי הממלכתי-דתי 'בר יוחאי' והמשיך את לימודיו בפנימייה בפתח תקווה. לאחר-מכן הוסיף ללמוד במוסד 'נוה עמיאל' בחיפה. כשמלאו לו חמש-עשרה שנה החל לעבוד וללמוד במסגרת חניכות בחברת מנופים.

היה חבר בתנועת 'בני עקיבא'. יואב היה חובב מוזיקה, אהב לכתוב שירים, לשיר ולצייר והיה בכוונתו להוציא תקליט. היה בעל מודעות חברתית ערה והרבה לעזור לזקנים עריריים.

יואב גויס לשירות סדיר בחודש מרס 1986 והוצב לשרת בחיל הנדסה קרבית כנהג. לאחר-מכן עבר לחיל התחזוקה וסיים את שירות החובה בסוף מרס 1989 בדרגת רב"ט. את שירות המילואים עשה ביחידת גולני.

יואב נקרא לשירות מילואים בתחילת חודש מאי 1992. הוא נפל בעת מילוי תפקידו ביום י"ד באייר תשנ"ב (16.5.1992) בהגנה על יישובי הצפון והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בהרצליה. הניח הורים, חמישה אחים וארבע אחיות - מאיר, שמעון, חיים, אילן, ערן, יפה, שולה, זוהר וענת.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו על חלקו של יואב במאמץ הביטחוני להגנת יישובי הצפון מפני מחבלים

 

אתר הנצחה

עיריית הרצליה חנכה גינה ציבורית על שם יואב ביטון

במעמד ראש עיריית הרצליה משה פדלון, סגנית ראש העיר איה פרישקולניק ובני משפחה, נחנכה בסוף השבוע שעבר גינה הנושאת את שמו של יואב ביטון ז"ל .

הגינה, הממוקמת ליד בי"ס בוסתן רעות בשכונת יד התשעה, מנציחה את ביטון ז"ל, בן העיר שגדל והתחנך בה, ונפל בעת מילוי תפקידו, בחודש מאי 1992 בעת שהיה בשירות מילואים בהגנה על יישובי הצפון.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר בטקס הסרת הלוט בגינה כי "בן עשרים וחמש היה יואב במותו. צעיר כל כך ויחד עם זה ידע גם בזמן הקצר הזה, לתת ביטוי לכישרונות שהתברך בהם.   הגינה שלפנינו מנציחה את יואב ואני מקווה שהיא תהיה עבורכם, בני המשפחה, מקום לאיזו נחמה ומרגוע".

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze