דלג לתוכן העמוד
יניב חזקיה

לידה

27/12/1978

פטירה

17/09/1997

תאריך הנצחה

לא ידוע
 

סיפור חייו

בן רחל ועובדיה. נולד ביום כ"ז בכסלו תשל"ט (27.12.1978) בהרצליה, העיר בה גדל ובגר. יניב היה ילד חייכן ומלא שמחת חיים, שגדל והיה לנער כריזמטי, המושך תמיד את תשומת ליבם של הסובבים אותו. את לימודיו החל יניב בבית-הספר היסודי לב טוב בהרצליה. הוא המשיך בחטיבת-הביניים זאב וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון הראשונים שבעיר, במגמת תיאטרון.

במסגרת לימודיו בבית-הספר זכה מחזה שכתב יניב, ואף ביים ושיחק בו, במקום ראשון בתחרות ליצירה מקורית. שם המחזה היה "העץ היניב" ויניב כתב אותו בהשראת הסיפור הידוע "העץ הנדיב".

לצד העיסוק בתיאטרון השתתף יניב כשמונה שנים בחוגי ג'ודו והישרדות. בזכות התמדתו זכה במדליות ובתעודות בתחרויות שונות. בחופשות ידע יניב לנצל את הזמן גם כדי לעבוד ולהשתכר כסף, כי כך היה אדון לעצמו ויכול היה לרכוש את אשר רצה בכוחות עצמו.

בנובמבר 1996 התגייס יניב לצה"ל, למשטרה הצבאית. יניב מצא במהירות את מקומו בבסיס החדש ורכש לו חברים רבים. הוא הוכשר כלוכד עריקים ועסק בתפקידו במוטיבציה רבה, תוך כדי הכרה בחשיבות תפקידו. לצד השירות הצבאי מצא יניב זמן לעסוק גם בתחביביו: תיאטרון וג'ודו.

יניב נפל בעת מילוי תפקידו, ביום ט"ו באלול תשנ"ז (17.9.1997), בתאונת דרכים שאירעה בכניסה למושב בית שקמה והוא בן תשע-עשרה. הוא נטמן בבית-העלמין הצבאי בהרצליה. השאיר אחריו את הוריו רחל ועובדיה ואת אחיו גלית ועוז.

צילומים: ד"ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקי.

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze