דלג לתוכן העמוד
משה משרקי

לידה

1933

פטירה

2013

עיסוק

תושב

תאריך הנצחה

10/07/2022
 

קורות חייו

משה משרקי ז"ל נולד בצנעא, תימן. בן לרומיה ויחיאל מצאצאיו של רבי דוד ז"ל. למשפחה בת 7 אחים, מגיל 10 רצה לעלות לארץ. כל ילדותו עברה בערגה ובתפילה שיצלחו לעלות בארץ ישראל. ב-1949 עלו לארץ לאחר מסע מטלטל וקשה למחנה עין שמר. לאחר שנה מהגעתם עברו למעברת צריפונים שביב בהרצליה.

במלחמת ההתשה משה משרקי ז"ל עלה על מוקש ונפצע, הוא נפגע בעמוד השדרה והיה מרותק למיטתו למשך מספר חודשים. בזכות תכנית שיקום ארוכה, נחישות ואמונה הוא הצליח להשתקם. הוא הוכר כנכה צה"ל ונאלץ לעזוב את עבודת הריצוף בה עסק ובשנת 1970 פתח חנות למוצרי חשמל. 

משה משרקי ז"ל אב לארבעה ילדים, סב ל-10 נכדים ונין אחד. הוא היה איש קהילה, איש של נתינה אין סופית במשך כל שנות חייו.
משה משרקי ראה בסיוע לאחרים שליחות, הוא סייע לאנשים שידם אינה משגת ולקשישים באוזן קשבת, בסיוע בהתמודדות מול הרשויות וכל זאת בדרכו הצנועה, במאור פנים ובנועם הליכותיו. 
משה נגע בלבבות של כל כך הרבה אנשים, הוא היה דמות מופת, אדם עם המון אהבה ואיכפתיות גדולה לאחרים. 

עשייתו האדירה כללה את בניית בית הכנסת "תפארת צעירים". בית הכנסת נבנה על ידיו ועל ידי חבריו, כמו כן תרם מכספו. הוא שימש שיושב ראש וגזבר במשך עשרות שנים.  בנוסף, משה תמך בעזר מציון, במשך כ-20 שנה הוא עבר בין הבתים בעיר מידי חג והתרים כסף מהתושבים, בחגים דאג למשלוחי מזון לנזקקים. ביתו היה תמיד פתוח לבאים במשך כל ימי חייו.

משה משרקי ז"ל אוהב אלוקים ואדם, מאבני היסוד של קהילת נווה עמל,  באצילות ובענווה דבק בעשייה ציבורית ובמתן בסתר.

(הטקסט נכתב על ידי משפחה ומכרים).

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze