דלג לתוכן העמוד
נאור שמואלי

לידה

09/04/1988
לכ"ג בניסן תשמ"ח
הרצליה, ישראל

פטירה

22/08/2008
כ"א באב תשס"ח

עיסוק

חייל בגדוד 605 של הנדסה קרבית

תאריך הנצחה

01/01/2015
 

בן הזקונים של עפרה ושלמה. נולד במוצאי שבת, אסרו חג פסח, אור לכ"ג בניסן תשמ"ח (9.4.1988), בהרצליה. אח ללירן ומירית.

נאור גדל בהרצליה, בבית פרטי עם גינה ועצים, וטיפל בהם באהבה ובמסירות. הוא התחנך במוסדות החינוך הדתי-לאומי שבהרצליה - בגן "חסיה", בגן "מרים" ובגן "עומר", ובבית הספר היסודי הממלכתי-דתי "בר אילן". את לימודיו המשיך בחטיבת הביניים ובתיכון של ישיבת "בני עקיבא" ברעננה. בתקופה זו היה פעיל בתנועת הנוער "בני עקיבא" - סניף הרצליה מרכז, כחבר שבט "אלעד".

עם השנים רכש לו נאור חברים ואוהבים רבים שהכירו במידותיו הטובות ובנועם הליכותיו. בכיתה נהג לשבת ליד התלמידים המתקשים בלימודים כדי לעזור להם, וזאת עשה בצנעה ובמסירות. בנעוריו התנדב ב"בית היהודי" בהרצליה.

נאור אהב את ארץ ישראל וכיבד אותה בכל לבו. את אהבתו זו זכה לממש באין-ספור טיולי שטח בג'יפ של אבא, ו"חרש" את הארץ לאורכה ולרוחבה. הוא היה מאושר לתור בשבילי המולדת, לחוש את אדמתה וליהנות מנופיה. לפני כל טיול תכנת נאור בזריזות ובמיומנות את מכשיר ה-GPS בנקודות ציון של המסלול המיועד, ועליהן התבססה הנסיעה. בטיולים שימש נאור כנווט, כמכוון, ובמידת הצורך אף כמחלץ, כשלא פעם הוא חופר בעשר אצבעותיו רגבי עפר, אבנים ובוץ מתחת לצמיג תקוע. כשהיה מחליף את אביו על ההגה הצליח נאור לעבור מכשולי דרך לא קלים. באחד הטיולים נהג בעצמו את "מעלה עוזי", וזאת שבועיים בלבד לאחר שקיבל את רישיון הנהיגה (בטסט ראשון כמובן...).

עם סיום לימודי התיכון (באלול תשס"ו, ספטמבר 2006), בחר נאור להשתלב בשירות ההסדר, והחל ללמוד בעכו, בישיבת ההסדר "רוח צפונית". ישיבה זו שמה לה למטרה לחזק את היישוב היהודי שבעיר, בד בבד עם לימודי קודש ועם הכנה לצבא.

נאור ראה בחברותו בישיבה שליחות וייעוד, והאמין מאוד בדרך שבחר בה. גם בסביבתו החדשה בלט בענוונותו, בצניעותו ובמסירותו. הוא נהג להשכים קום ומדי בוקר בבוקר היה הראשון לפתוח את שערי בית הכנסת.

ב-25.3.2008 התגייס נאור לחיל ההנדסה הקרבית והשתלב בגדוד 605, במחלקת בני ישיבות ההסדר. במהלך שירותו התבלט במצוינותו ובנכונותו להתנדב ולעזור, וכדרכו - עשה הכול בצניעות ובמסירות. גם כאן התחבב מאוד על חבריו ועל מפקדיו. אלה האחרונים מספרים כי נאור היה לוחם מקצועי וכי בלט בקורס הרגמים, שהספיק לסיים בהצלחה.

במכתב מאת הרמטכ"ל שהתקבל בבית המשפחה נכתב כי "נאור היה דמות נערצת במחלקה והתנדב לכל משימה ופעילות. הוא תואר כאדם חכם, עדין נפש ובעל רמה אישית גבוהה אשר ערכיו - בהם אהבת האדם והארץ - הנחו אותו בכל מעשיו."

נאור נפל בעת מילוי תפקידו ביום כ"א באב תשס"ח (22.8.2008), והוא בן עשרים וארבעה חודשים. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהרצליה. הותיר הורים, אח ואחות.

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze