דלג לתוכן העמוד
סיגל חייט

לידה

26/05/1987
כ"ז באייר תשמ"ז
הרצליה

פטירה

10/07/2006
י"ד בתמוז תשס"ו

עיסוק

חובשת קרבית

תאריך הנצחה

15/07/2015
 

סיגל בת אביטל ומיכאל, אחות לאורן ולסמדר. נולדה בהרצליה ביום כ"ז באייר תשמ"ז (26.5.1987). סיגל באה לאוויר העולם בבית-החולים "הקריה" בתל אביב והמראה שלה כמו לאחר טיפול יופי, שיער ארוך עד הכתפיים, פסים וכן ציפורניים ארוכות. היא גדלה והתחנכה בהרצליה: למדה בבית-הספר היסודי "ויצמן", בחטיבת-הביניים "שמואל הנגיד" במגמת המחול ובבית-הספר התיכון "ראשונים" בכיתת המחוננים, כשהיא מרחיבה את לימודי המחשבים ל-10 יחידות ולימודי הכימיה ל-5 יחידות.

סיגל שאפה לשלמות והשתדלה להצטיין בכל. ואמנם בכל שנות לימודיה זכתה בתעודות הצטיינות בלימודים ובהערכה על כישוריה במחול. בתקופת בית-הספר היסודי היתה חברה בלהקת הריקודים הבית-ספרית ונבחרה לייצג את כיתתה בקורס כתיבה יצירתית. נוסף על היותה תלמידה מצטיינת, עסקה בתחומים רבים. יותר מכל אהבה לרקוד, תחביב שנמשך עד גיוסה לצה"ל, ותמיד הופיעה בטקסי בית-הספר.

סיגל גילתה כישורים גם בתחום המוזיקלי. היא ניגנה בכלי נגינה רבים ומגוונים: חלילית, אורגן, מפוחית, גיטרה, קלרנית, סקסופון וחצוצרה. בחגיגת בת-המצווה שלה, נוסף למופע הריקוד שהכינה, הופיעה גם בנגינה בסקסופון. וכך נכתב על סיגל בספר המחזור של בית-הספר "ויצמן": "אוהבת לעזור בכל התחומים, תחביביה הם שחייה, נגינה וריקודים. ילדה עם אופי ויופי נהדר, ילדה שמצטיינת בכל דבר".

סיגל נפרדה מהעולם מבלי לדעת שזכתה בתעודת בגרות מצטיינת של מחזור הלימודים תשס"ה מטעם משרד החינוך. במכתב ההוקרה ממנכ"ל משרד החינוך, שלא ידע על מותה, נכתב בין היתר: "עונג מיוחד הוא לציין לשבח תלמידה כמוך, שהגיעה להישגים מרשימים לאורך כל שנות הלימוד בתיכון. הדרך שבה בחרת היתה ללא ספק הדרך הקשה יותר אך גם המאתגרת יותר. הישגים מצויינים מחייבים השקעה איכותית, התמדה, נחישות והתעקשות שלא להתפשר עם בינוניות. כל אלה חייבו אותך ודאי, מדי פעם, גם לעשות ויתורים שונים, אך אלה היו ויתורים מדעת בהתאם לסדר העדיפויות שאת קבעת. אני משוכנע כי בצד הצטיינותך בלימודים איפיינה המצוינות גם את פעילותך בתחום הערכי, שבמסגרתו תרמת מזמנך ומכישוריך לטובת ארגונים ציבוריים ולטובת החוליות האנושיות החלשות בחברה...".

סיגל התגייסה לצה"ל בראשית דצמבר 2005 ואותרה למסלול ייעודי לקצונה בחיל-הרפואה. המסלול כלל טירונות בת חודשיים בבסיס "שבטה" ולאחר-מכן קורס חובשים קרביים בבה"ד 10. לדברי מפקד הבסיס, לנוכח כישוריה ציפו ממנה כי תתקדם בתפקידים בחיל.

במהלך קורס החובשים סיגל החלה לחוש ברע אך ניסתה להתגבר ולהמשיך הלאה. סיפר מפקד הבסיס: "כחניכה בקורס חובשים ייעודי לקצונה בבית-הספר לרפואה צבאית היתה סיגל בתחילת דרכה הצבאית עת חלתה. למרות הקשיים הגופניים, המשיכה את השתתפותה בקורס ואף סיימה אותו, תוך הפגנת מסירות וכושר התמדה. מפקדיה וחבריה לקורס התרשמו עמוקות מנועם הליכותיה, מצניעותה, מרצינותה, מהפקחות ומהעצמאות שגילתה בביצוע כלל המשימות שהוטלו עליה".

סיגל המשיכה בקורס עוד חודש לערך, אך מצבה הידרדר מיום ליום ויכולת התפקוד שלה ירדה מרגע לרגע. ב-14.4.2006 אושפזה בבית-החולים "שיבא" בתל השומר, אך גם סדרת הבדיקות המקיפות ושני ניתוחים שעברה בראשה לא איבחנו את הגידול הממאיר שתקף אותה. לאחר הידרדרות נוספת במצבה ובלית בררה נערך ניתוח שלישי, והפעם בעמוד השדרה. מניתוח זה סיגל לא התאוששה.

סיגל נפטרה ביום י"ד בתמוז תשס"ו (10.7.2006) והיא בת תשע-עשרה. היא הובאה למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהרצליה. הניחה אחריה הורים, אח ואחות. לאחר נפילתה הועלתה לדרגת רב-טוראי.

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze