דלג לתוכן העמוד
עידן גבריאל

לידה

20/07/1976
כ"ב בתמוז תשל"ו
הרצליה, ישראל

פטירה

10/06/1996
כ"ג סיון תשנ"ו
לבנון

עיסוק

לוחם תצפיתן בחיל המודיעין

תאריך הנצחה

08/05/2016
 

עידן בן ציפי ואורי. נולד ביום כ"ב בתמוז תשל"ו (20.7.1976) בהרצליה, אחיה הצעיר של לירון. עידן למד בבית-הספר היסודי "שז"ר" והמשיך לחטיבת הביניים "בן גוריון" בהרצליה. את לימודיו התיכוניים רכש בתיכון "גבעת חיים" שבקיבוץ גבעת חיים איחוד. במהלך לימודיו כתב עבודת גמר בנושא "אנרגיה סולרית", שזיכתה אותו במחמאות רבות.

עידן היה ספורטאי מלידה. עסק בטיסנאות ובפעילויות מגוונות נוספות - שחייה, כדורסל, סקווש וקאראטה. במרוצת הימים אף סיים בהצלחה קורס מצילים, שהעיד על כושרו הגופני המעולה. כבר מילדותו בלט עידן כמנהיג - תמיד עמד במרכז העניינים החברתיים והיווה דוגמה לחבריו. בבגרותו, גילה כושר הסתגלות למצבים משתנים והוכיח כוח רצון ויכולת התמודדות עם קשיים ומטלות. בתקופת לימודיו בתיכון שימש כחונך לילדים צעירים המתקשים בתחומים שונים ועשה זאת ברגישות רבה. על תרומתו זו זכה לתעודת הערכה מהמסגרת החינוכית המקדמת בגבעת חיים איחוד.

עידן שאף להתנדב ליחידה מובחרת והביע תדיר את רצונו לתרום למדינה כלוחם. הוא היה מועמד להצטרף לשייטת ועבר קורס גדנ"ע צלילה כהכנה לקראת הגיבוש. חישל את גופו באימוני כוח, בריצות ובשחייה.

בסוף חודש נובמבר 1994 התגייס עידן לצה"ל. בתום מסלול הטירונות עבר קורס מפקדי כיתות ואחריו הוכשר בחיל המודיעין כלוחם תצפיתן. בתום ההכשרה התנדב לשרת במוצב בעומק רצועת הביטחון בלבנון והיה גאה בתפקידו. עידן היה אדם נעים הליכות, רגיש ומתחשב, שעורר אהדה כלפיו בכל מקום אליו הגיע. מפקדיו התרשמו ממקצוענותו ומתחושת השייכות וההזדהות שהפגין בכל עת כלפי היחידה.

ביום 10.6.1996 נפל עידן בקרב בלבנון, בגזרה המזרחית של איזור הביטחון. כוח של חטיבת הנח"ל, ששב למוצב "דלעת" מביצוע משימת לילה באיזור רכס עלי טאהר, נתקל במארב של מחבלי חיזבאללה אשר פתחו באש מטווח קצר ומכיוונים שונים. האש לוותה בפיצוץ רימונים שהושלכו לעבר חיילי פלוגת ההנדסה החטיבתית.

מפקד היחידה בה שירת עידן כתב למשפחתו: "עידן שירת במסירות, מתוך אמונה ותחושת שליחות, היה אהוד על חבריו והפגין מוטיבציה רבה בעבודתו. עידן התנדב לבצע משימות, הפגין במהלך שירותו התחשבות בחבריו ותמיד עם יד מושטת לעזרה. עידן היה חייל למופת, חרוץ, מסור ושימש כאיש צוות שנעים לעבוד עמו. דמותו של עידן, ערכי ההתנדבות והרעות שלו ילוו אותנו לאורך כל הדרך".

עידן נפל ביום כ"ג בסיוון תשנ"ו, 10 ביוני 1996. בן 20 היה במותו.

הותיר הורים ואחות.

 

צילומים: ד"ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקי

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze