דלג לתוכן העמוד
רועי יעיש

לידה

23/10/1979
ב' בחשוון תש"ם
הרצליה, ישראל

פטירה

06/08/2006
י"ב באב תשס"ו
כפר גלעדי, ישראל

תאריך הנצחה

19/08/2015
 

רב סמל ראשון רועי יעיש בן ציונה ויוסף. נולד ביום ב' בחשוון תש"ם (23.10.1979) בבית החולים "מאיר" בכפר סבא. אח ליניב, רוית ואמיתי. גדל והתחנך בשכונת נווה עמל שבהרצליה.

רועי החל את לימודיו בבית הספר הממלכתי-דתי "רמב"ם", גילה הצטיינות ועמד בכבוד בכל משימה. הוא המשיך לישיבת "בני עקיבא" שברעננה שם סיים את לימודיו ועמד בהצלחה בבחינות הבגרות.

רועי התגייס לצה"ל בסוף חודש מרץ 1998 והוצב בחיל התותחנים. הוא החל את שירותו בבסיס התותחנים בשבטה, ובהמשך עבר לאגד ארטילרי שבמפקדת התותחנים. לאחר שחרורו נסע לטייל בברזיל, וחזר עמוס רשמים וחוויות. הוא עבד בעבודות שונות, בעיקר כמאבטח, וזאת כדי לממן את לימודיו.

משאת נפשו של רועי הייתה האופנוע שלו שעליו נהג לרכוב לכל מקום כשהרוח מצליפה על פניו. בחודשים האחרונים לחייו נדבק בחיידק הצילום. הוא שאף ללמוד צילום ואף רכש מצלמה שבאמצעותה תיעד כל רגע בחייו. עד השעות הקטנות של הלילה היה יושב מול מסך המחשב, מתעד את קורותיו בשירים ובתמונות.

רועי אהב מאוד את שירות המילואים שעשה בגדוד חיר"ם של חטיבת "הצנחנים". כשפרצה מלחמת לבנון השנייה המתין בדריכות עד שהגיעה הקריאה, ביום 2.8.2006 והוא גויס. לחברים ב"מסנג'ר" כתב "תזכרו אותי ככה עד שאחזור מצו 8. חיזבאללה יא חראות אני בא..." ויצא למלחמה בלב כבד. ארבעה ימים לאחר מכן, נפסקה שירת חייו.

ביום ראשון, י"ב באב תשס"ו (6.8.2006), בסמוך לכניסה לקיבוץ כפר גלעדי נערכו חיילי הגדוד והדרגים תומכי הלחימה של הגדוד, הנותנים מענה לוגיסטי לכוחות הלוחמים, והמתינו לפקודה להיכנס ללבנון. במהלך התארגנותם במקום, 27 דקות לאחר שהתמקמו ברחבת החנייה, בכניסה לבית העלמין שבקיבוץ כפר גלעדי, טיל "קטיושה" שנורה על-ידי החיזבאללה פגע בהם פגיעה ישירה. רועי נפצע אנושות, טופל בשטח והוטס להמשך טיפול בבית החולים "רמב"ם" כשהוא מחוסר הכרה. לאחר ניסיונות החייאה בבית החולים נקבע מותו בשעה 18:00.

עם רועי נפלו עוד אחד-עשר חיילי מילואים.

בן עשרים ושבע היה רועי בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהרצליה. הניח אחריו הורים, שני אחים ואחות. לאחר נפילתו הועלה לדרגת רב-סמל ראשון.

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze