דלג לתוכן העמוד
שקד בנימין

לידה

1947
י"ג בטבת תש"ז
בית מריה, רומניה

פטירה

30/01/1968
כ"ט בטבת תשכ"ח
מקום קבורתו לא נודע

עיסוק

חייל

תאריך הנצחה

14/06/2021
 

קורות חייו

בן אלפרד והרמינה. נולד ביום י"ג בטבת תש"ז (5.1.1947) בבית מריה שברומניה. אחרי שסיים את לימודיו בבית הספר היסודי ברומניה עלה לארץ במסגרת "עליית הנוער" ושהה בקיבוץ רמת הכובש, אשר בו למד בבית הספר התיכון וכן עבד בענפים שונים של המשק. את שעות הפנאי נהג להקדיש לתחביביו איסוף בולים ותמונות נוף, התעסק בבניית רדיו גביש וחיי המשק קסמו לו מאד.

בנובמבר 1964 גויס לצה"ל לחיל הים. הוא התנדב לשירות בצוללות, יצא לאנגליה ושירת בצוללת "דקר", מאחר ורצה להיות בשירותו הצבאי גם לוחם וגם איש מקצוע, כי הוא שימש כחשמלאי ים.

הוא היה מסור לתפקידיו ולחבריו והיה בעל סיכויים טובים להתקדמות. אבל בהיות הצוללת בדרכה הביתה משיפוציה באנגליה, בנתיב הים שבין גיברלטר לישראל, נותק הקשר עמה ושוב לא נתחדש; זה היה ביום כ"ד בטבת תשכ"ח (25.1.1968).

הרבנות הצבאית הראשית קבעה כי תאריך פטירתו של בנימין, בשעת מילוי תפקידו. יחד עם חברי הצוות הנעדרים הוצבה לו מצבת זיכרון בתוך האנדרטה לזכר אנשי "דקר" אשר בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים. בספרו של ערן שורר "ששה ימים בדקר" הונצח זכרו על ידי הבאת תמונתו.

ביום י"ג בסיוון תשנ"ט (28.5.1999), בתום שנים של חיפושים, נמצאה הצוללת אח"י "דקר" על קרקעית הים התיכון, בעומק 2900 מ' בנתיב הפלגתה המתוכנן ובמרחק 250 מייל מנמל חיפה.

החלל הינו מקל''ן - חלל שמקום קבורתו לא נודע.

(הטקסט מאתר 'יזכור')