דלג לתוכן העמוד
הרצליה פיינטוך

לידה

29/05/1925

פטירה

27/07/2011

עיסוק

הבת הראשונה שנולדה בהרצליה

תאריך הנצחה

04/12/2014
 

הרצליה פיינטוך, הבת הראשונה שנולדה בהרצליה, הלכה לעולמה

הרצליה פיינטוך נולדה בשנת 1925 בהרצליה ונקראה על שמה של המושבה הצעירה. בנה דובי: "היא לא חשבה מעולם לעזוב את הרצליה. השורשיות לעיר הייתה אצלה חזקה מאוד"

הרצליה פיינטוך, הבת הראשונה שנולדה בהרצליה, הלכה בשבוע שעבר לעולמה בגיל 86. הרצליה ז"ל הותירה אחריה שני בנים, דובי ובועז, וארבעה נכדים.

הוריה של הרצליה הגיעו למושבה הרצליה בתחילת שנה 1925, מספר חודשים לאחר שהמתיישבים הראשונים עלו על הקרקע. ב-29 למאי 1925 נולדה בתם הבכורה וללא שום היסוס הם החליטו לקרוא לה על שמה של המושבה החדשה.

הרצליה עבדה בצעירותה במשק של הוריה ברחוב בוסל (היכן שנמצא ביתה כיום), שכלל בעיקר רפתות ולולים. בשלב מאוחר יותר התנדבה בקליטת עלייה ובבתי ספר. בשנת 1996 איבדה את בעלה אליהו.

"בצעירותה אמא לא אהבה את השם שהוריה נתנו לה כי הילדים היו צוחקים עליה, אבל עם השנים היא התגאתה בו והבינה את חשיבות השם מאחר והייתה לאישה הראשונה בארץ ובהרצליה כמובן, שנקראת הרצליה. היא לא חשבה מעולם לעזוב את הרצליה. השורשיות לעיר הייתה אצלה חזקה מאוד", סיפר השבוע בנה דובי.

בחודש מאי האחרון אובחנה אצל הרצליה מחלת הסרטן ומצבה התדרדר במהירות. לפני כחודש וחצי הועברה לבית הסיעודי בקיבוץ גליל ים, שם נפטרה בלילה שבין שלישי לרביעי בשבוע שעבר. היא הובאה למנוחות בבית העלמין ברחוב פינסקר.

(מקור - אתר LOCAL)