דבר ראש העיר

גינת שמעון ע"ש שמעון דהן ז"ל, בית ספר הרצל לשעבר

מחר, ערב יום הזיכרון, נעמוד כולנו ונזכור את חיילי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שמסרו את חייהם, והיום באורח סמלי, אנחנו מנציחים את זכרו של שמעון דהן, בן העיר, שנרצח לפני 25 שנים בפיגוע תופת באוטובוס שבו נסע.

שמעון שהיה בן 26 במותו יכול היה להיות היום בן 51, גבר בשיא כוחו, מוקף משפחה אוהבת, עטור הישגים. ולאור מה שהוא הספיק בחייו הקצרים, אין לי ספק שיכלו להיות לו הרבה מאוד הישגים.

גם בחייו הקצרים הצליח שמעון דהן להראות לנו איזו אישיות מדהימה הייתה לו עם נכונות להתנדב במד"א ובפעילות עם בני נוער, הרגישות שלו בדאגה לבעלי חיים והתחביבים המעניינים כמו משחק שחמט, פעילות במועדון התעופה ומשחק כדורסל.

ולצד כל אלה הרצינוּּת והאחריות שלו, כך בלימודים וכך בשירות הצבאי, כאשר למרות פציעה קשה במלחמת לבנון הראשונה הוא לא ויתר ואחרי שיקום המשיך בצבא ואף הלך לקורס קציני רפואה.

בצבא, כמו כאן בעיר, ידעו להכיר באיכות המיוחדת שלו ובסגולות הנהדרות שלו כאדם, כחבר וכלוחם וביום העצמאות ה-35 למדינה הוא קיבל אות הצטיינות מהנשיא.

אני חושב על שמעון ורואה לנגד עיני את הישראלי היפה, הערכי, הצבר אוהב הארץ שכל כך חסר לכם בני המשפחה האוהבת, וגם לנו כעיר וכחברה.

יהי זכרו ברוך