דלג לתוכן העמוד
פלור- פירחה ארלוזורוב

לידה

1931

פטירה

2020

תאריך הנצחה

13/04/2022
 

קורות חייה

פלור ארלוזורוב, פירחה כפי שכולם הכירו אותה, היתה תושבת העיר במשך 60 שנה, ועובדת עיריית הרצליה במשך 45 שנה.
פירחה בהשכלתה היתה אחות מוסמכת בחדר ניתוח וכן מדריכת נוער מוסמכת. בפועלה בעיריה פירחה ניהלה במשך קרוב ל-30  שנה  את המרכז הקהילתי קרסני בהרצליה פיתוח, שהיה המתנ"ס היחיד בשכונת מערב העיר, ומקום מושבו של שבט הצופים שחף. פירחה טיפחה את המרכז במסירות, הפכה אותו למוקד של פעילות חברתית לצעירים ומבוגרים, תוך שהיא לוקחת תחת חסותה נוער נושר ודואגת להעסיק אותו במתנ"ס. היא קיימה במקום עשרות חוגים, וכמובן בנתה בית לשבט הצופים. כך כל שכבות הנוער של הרצליה פיתוח ונוף ים גדלו על ברכיה של פירחה, והיא היתה דמות חינוכית מרכזית בכל אזור מערב העיר.

לאחר מכן, במשך יותר מ- 15 שנים, עברה פירחה לנהל את המרכז של העובדים הסוציאלים ברח' ההסתדרות תוך שהיא דואגת להעניק לעובדים הסוציאלים מקום עבודה נעים ומסודר, שאפשר להתרכז בעבודתם ולקיים את המפגים המקצועיים שלהם. פירחה ניהלה את המרכז של העובדים הסוציאלים עד לגיל 82 - כל כך מסורה, חרוצה, ומתמידה היא היתה שלא יכלו לוותר על שירותיה, גם בגילה המבוגר.

הישג חשוב נוסף של פירחה הוא הקמת הגשר להולכי רגל מעל כביש החוף, על שם ברוידא.
הגשר הוקם בזכות ההפגנות שהיא ארגנה, ביחד עם סילביה יון, כולל הפגנה שבה נחסם כביש החוף במחאה על כך שילדי מערב העיר נאלצו לחצות את כביש החוף המסוכן בדרכם לבית הספר היסודי ברנדייס. ההפגנה הזו הסתיימה במעצרה של פירחה, אולם בכך העיריה השתכנעה והקימה את הגשר, לאחר מאבק ממושך נוסף שניהלה פירחה מול העירייה ורשויות אחרות,  כדי שילדי שכונת הרצליה פיתוח יוכלו להגיע בביטחה לבית הספר ברנדס.

כזאת היתה פירחה: ישרה כמו סרגל, נועזת, אכפתית, פעילה, נחושה, נאבקת עד עקרונותיה, ועושה הכל כדי לקדם את רווחת התושבים, ילדים וקשישים כאחד.

הטקסט נכתב על ידי בני משפחתה.

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze