דלג לתוכן העמוד
אהרון טייכנר

לידה

תאריך לא ידוע

פטירה

תאריך לא ידוע

תאריך הנצחה

28/09/2016
 

נחנך "מרכז הבריאות העירוני" ע"ש אהרון טייכנר ז"ל

בהשתתפות ראש העיר, משה פדלון, סגני ראש העיר מאיה כץ ואיה פרישקולניק, חברי מועצה בעבר ובהווה בני משפחה וחברים נערך טקס קריאת מרכז הבריאות העירוני בהרצליה על שמו של אהרון טייכנר ז"ל, ברחוב אבן גבירול 49.

אהרון טייכנר ז"ל שעבר את התופת הנאצית, הגיע לארץ וקבע בהרצליה את ביתו. כאן הוא עבד כאח בקופת חולים, במרפאת גוטפריד, אבל לא הסתפק בכך. כשהוא רוכב על אופניים, היה עורך  ביקורי בית, גם בלילות ובשבתות, הגיש עזרה, התעניין, ונתן לכל אחד את התחושה שהוא ממש בן משפחה. גם כשפרש לגימלאות המשיך לפעול ברוח זו והיה אח בבית האבות העירוני, התנדב למשמר האזרחי, היה חבר בהנהלת מד"א ופעל לגיוס תרומות למען המעון לנשים מוכות בעיר, ובשנת 2003 הצטרף למועצת העיר. בשנת 2000 הונק לו התואר "יקיר העיר".

בטקס אמר ראש העיר משה פדלון  "אהרון טייכנר ז"ל היה תמיד אוזן קשבת וכתף תומכת לאלפי אנשים ומשפחות, ושמו היה שם נרדף לְטוּב לב ולתרומה למען הכלל. היום הרצליה מוקירה לו תודה על העשייה האדירה, כשהבית יישא את שמו וינציח את דרכו".

 מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא מציין כי "עיריית הרצליה מוקירה פעילות ערכית התורמת לעיר ולתושביה וכזה היה אהרון טייכנר ז"ל, שהקדיש את מרבית חייו לעזרה ולנתינה למען הזולת".

 

מרכז על שם אהרון טייכנר

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze