דלג לתוכן העמוד
הרב יוסף סאסי

לידה

01/12/1920
בנגאזי, לוב

פטירה

02/04/2011
כ"ז אדר ב' תשע"א

עיסוק

רב

תאריך הנצחה

לא ידוע
 

הרב סאסי נולד בדצמבר 1920, ונפטר כ"ז אדר ב' תשע"א, מרץ 2011.

נולד בבנגאזי, לוב. במלחמת העולם השנייה נלקח ע"י הגרמנים למחנות עבודה בבוג בוג, ממחנות העבודה הנאציים הידועים לשמצה.

הוא שרד את תלאות מלחמת העולם השנייה ואת מחנות העבודה הקשים,  ועלה לארץ ב- 1949, במסגרת העליות הלגאליות שהגיעו מצפון אפריקה, יחד עם אשתו ניצה ושלושת ילדיהם שנולדו בטריפולי בלוב.

עם עלייתו ארצה עבר את "מסלולי המעברות", שהיו נחלת רבים בעת ההיא, עד שהגיע אל צריפי מעברת ג'ליל בהרצליה (גלילות דהיום), ומשם למגורי קבע בשכונת נווה ישראל, שם התגורר כל חייו.

בשנות השישים הקים את חברת תלמוד תורה עליה נמנו ילדי השכונה דאז ושחלקם משמשים כיום בתפקידי ציבור  משמעותיים ביותר.

אם יש משהו מיוחד באישיותו שראוי לזכור ולהנחיל לרבים  אזי יהיו אלה:  נועם הליכותיו, צניעותו וסלידתו מהמרדף אחר החומרנות, לה בז כל ימי חייו וביטא זאת במשפט קצר ונחרץ: "הכל הבל הבלים..." וכן "טוב שם משמן טוב ויום המוות מיום היוולדו"
 

אתר הנצחה

סימטה חדשה בהרצליה ע"ש הרב יוסף סאסי

ממוקמת בשכונת נווה ישראל, שבה גר ופעל הרב מרבית שנות חייו

בטקס מרגש נחנכה סמטה ע"ש הרב יוסף סאסי ז"ל בשכונת נווה ישראל, בהשתתפות  ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, סגניו, איה פרישקולניק וצבי וייס, בכירי העירייה, בני משפחה ותושבים רבים, בהם גם מי שבעבר נהנו מנדיבותו וסיועו של הרב וחייהם שזורים בפעילותו הענפה.

הרב יוסף סאסי ז"ל, שנפטר לפני כשנתיים, התגורר מרבית שנות חייו בשכונת נווה ישראל ובה שימש כמלמד וחזן בבית הכנסת. במשך שנים רבות הרב לימד והכין ילדים לבר מצווה, הכניס זוגות בברית הנישואים והכל ללא תמורה.

הרב נודע גם בנכונותו לעזור לילדי השכונה והטמיע בהם ערכי חינוך ומוסר. רבים מאותם צעירים חבים לו את הישארותם במסלול החיים הנורמטיבי.

ראש העירייה משה פדלון, שהכיר את הרב, ציין את נועם הליכותיו ואישיותו מאירת הפנים ואמר "חייו של הרב סאסי היו עשירים בעשייה למען החלשים, למען הצעירים, ובעצם למען הכלל. ויותר מכך, הם היו עשירים ברצון טוב, בנדיבות ובצניעות".

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze