דלג לתוכן העמוד
אריה זייף

לידה

1946
מחנה מעבר בגרמניה

פטירה

01/07/2018
הרצליה

תאריך הנצחה

09/07/2021
 

קורות חייו

אריה זייף שירת למעלה מ-15 שנים בשורה ארוכה של תפקידים ציבוריים בכירים. בתפקידיו המקצועיים וגם ברמה האישית תרם רבות לעיר הרצליה ותושביה. אריה היה אדם אוהב הבריות ותמיד היה מוכן לעזור ולתת מעצמו לאחר.  

בין השנים 1996-1991 כיהן כראש אגף המכס והמע״מ במשרד האוצר בו היה חבר בכיר בצוות המשא ומתן הכלכלי עם הרשות הפלסתינאית הידוע כהסכם פריז (1993), וכן כיו״ר מעברי גבול בהסכם השלום עם ירדן (1995). בתוקף תפקידו כמנהל אגף המכס והמע״מ היה מעורב במגוון פרוייקטים שתרמו רבות לציבור וביחד עם אלי לנדאו ז״ל דאז ראש עיריית הרצליה, היה מעורב באופן ישיר בהקמת ה״מרכז הבינתחומי״ בהרצליה, מוסד להשכלה גבוהה, ותמך בפיתוחו לאורך השנים תוך שיתוף פעולה קרוב עם נשיא המרכז הבינתחומי אוריאל רייכמן.  

אהבתו לספורט היתה ברורה עוד מאז ילדותו בהיותו שחקן כדורגל ותמיד דאג להיות מעורב בספורט ישראלי. הוא כיהן כיו״ר מועצת ההימורים בשנים 1985-1989, 1991, ו-1996 בהם תרם רבות לפיתוחה של תשתית הספורט בישראל. אריה תמך לאורך על השנים בספורטאים כולל ספורטאים ישראלים זוכי מדליות אולימפיות. ב- 10 שנים האחרונות כיהן כגיזבר הועד האולימפי לישראל והמשיך לתמוך כלכלית ורגשית בספורטאים של מדינת ישראל. 

ב-15 שנים האחרונות כיהן בין יתר תפקידיו כסגן נשיא איגוד לשכת המסחר בו תרם רבות, יו״ר הועדה הבינלאומית לפתיתחת שווקי יצוא חדשים עבור מגזרי המסחר והשירותים בישראל.

אריה זייף תרם רבות למדינה בכל אשר עשה, הוא היה פטריוט אמיתי בכל רמח אביריו. בין תפקידיו הציבוריים כלולים גם סמנכ״ל משרד החקלאות ועוזר לסגן ראש הממשלה, שמחה ארליך, וחבר הנהלת הועד האולימפי, מכב״י ישראל והתאחדות הכדורגל.

אריה כיהן במגוון תפקידים בכירים נוספים במגזר העסקי, בינהם מנכ״ל דובק, יו״ר מזרחי השקעות, יו״ר כרמל אולפינים, מנכ״ל סמלת, וכן דירקטור בשורה ארוכה של חברות, מהגדולות במשק.

אריה זייף הוא הדוגמא לציונות, אהבת המדינה וסמל לעיר הרצליה. הוא נולד ב-1946, במחנה מעבר בגרמניה, בן לניצולי שואה שעלו מאוחר יותר לישראל. הוא שירת בחיל האויר בצבא הגנה לישראל. אריה היה תושב הרצליה ב-22 השנים האחרונות אהב ותרם רבות לעיר.
הנצחת שמו של אריה בעיר הרצליה תהווה הוקרה לתרומתו הציבורית במשך שנים רבות ובמגוון רחב של תחומים.

הטקסט נכתב על-ידי בני משפחתו.