דלג לתוכן העמוד
רבקה (ריבי) פלקון

לידה

11/01/1987
י' בטבת תשמ"ז
הרצליה

פטירה

22/03/2007
ג' בניסן תשס"ז
בית העלמין הצבאי, הרצליה

עיסוק

חיילת

תאריך הנצחה

05/10/2021
 

קורות חייה

בת הזקונים של ענת ומרדכי. נולדה ביום י' בטבת תשמ"ז (11.1.1987) בהרצליה. אחות לרינת, ספי וחיים, ודודתה של מור. מיום היוולדה העניקה למשפחתה אושר גדול ורוב נחת - "אחות אולטימטיבית", כפי שהגדירה אותה אחותה. על אף היותה הצעירה ביותר, הייתה ריבי הדומיננטית מבין האחים, מקור ההשראה, והרוח החיה, הדוחפת ומניעה.

כשהייתה ריבי בת שנתיים, עברה המשפחה להתגורר בארצות הברית, שם עשתה ריבי את שנתה הראשונה בבית הספר. לאחר חמש שנים חזרה המשפחה ארצה, לביתה שבהרצליה, וריבי החלה ללמוד בבית הספר היסודי "שמואל הנדיב". בסיום כיתה ו' המשיכה לחטיבת הביניים "שמואל הנגיד", וסיימה את חוק לימודיה בבית הספר התיכון "ראשונים".
נערה חכמה ומדהימה ביופייה הייתה ריבי, מלאת הומור ובעלת צחוק מתגלגל. בכל מסגרות החינוך שבהן למדה הייתה מקובלת מאוד.

ריבי נהגה להשקיע ממרצה בכל תחום שהיה אהוב עליה. היא הצטיינה בספורט ומילאה את תפקיד השוערת בקבוצת הכדוריד לנוער של הרצליה. בין שאר תחביביה ועיסוקיה נהנתה להאזין לסוגים שונים של מוזיקה, אהבה לרקוד, הגיעה בכל הזדמנות לחוף הים והרבתה לבלות עם חברותיה ועם ידידיה. הופעתה הייתה נאה ומוקפדת, והמראה החיצוני המטופח רק הוסיף לאישיותה הקורנת וליופייה הטבעי.

אחיה של ריבי היו כרוכים אחריה, נהנו מחברתה, מהחיקויים שהפליאה בהם שהצחיקו אותם עד דמעות, מהאהבה, החיבוקים והנשיקות שהרעיפה עליהם, ושיתפו פעולה עם "שיגעונותיה", כדבריהם. 
ריבי הייתה בת מסורה להוריה. בעודה תלמידה בחטיבת הביניים ניחת אסון קשה על המשפחה עת נפטר אביה ממחלה קשה. ריבי נרתמה לסייע לאמה שנותרה לבדה, שימשה לה אוזן קשבת ותמכה בה בשעות הקשות. 

ב-18.8.2005 התגייסה ריבי לצה"ל, לחיל המשטרה הצבאית. בתום הטירונות עברה קורס מאבחנים ביטחוניים, סיימה אותו בהצלחה, ושובצה בגדוד "תעוז".
את כל שירותה עשתה ריבי כמאבחנת ביטחונית בפלוגת "סחלב" אשר הוצבה במחסום תרקומיה, וביצעה את תפקידה באהבה ובמקצועיות ומתוך הרגשת מחויבות לתרום את חלקה לביטחון המדינה. למרות הקשיים שנאלצה להתמודד עמם התעקשה להישאר בפלוגה, ואף ויתרה על אישור רפואי הפוטר אותה מתפקידה.

רב-טוראי ריבי פלקון נפלה בעת מילוי תפקידה ביום ג' בניסן תשס"ז (22.3.2007), והיא בת עשרים. היא הובאה למנוחות בבית העלמין הצבאי בהרצליה. הניחה אחריה אם, אחות ושני אחים. על מצבתה נחקקו המילים: "אין עוד ימים, נותרו רק זיכרונות, מול ים החלומות ירח לא יאיר".

(הטקסט מאתר 'יזכור')

מידע נוסף

מעוניינים להוסיף מידע חדש לעמוד ההנצחה?

לחצו לשליחת טקסט, תמונות ו/או סרטונים

מיקום אתר ההנצחה

ניווט למקום באמצעות Waze